Kategorie
Dom

10 prostych pomysłów na Dzień św. Patryka

Dla dzieci i dla dorosłych

Throwback! Dzień św. Patryka 2020 with the fam 😉

Hej kochany Czytelniku, kochana Czytelniczko!

Cieszę się, że tu jesteś 😊. Co u Ciebie słychać? Już jesteśmy za połową Wielkiego Postu! Myślisz już o Wielkanocy? Ja nie, a powinnam! 🙈

Ale najpierw nie mogę przestać myśleć o tym, że już jutro (tj. 17 marca) jest wspomnienie św. Patryka! Ja bardzo lubię ten Dzień – mam z nim fajne skojarzenia, no i jako filolog angielski i miłośniczka wszystkiego (no dobra, raczej nie ABSOLUTNIE wszystkiego 😅), co anglojęzyczne, nie mogę, NO PO PROSTU nie mogę przejść obojętnie wobec takiego dnia.

Z związku z powyższym, mój Drogi, moja Droga, przygotowałam dla Ciebie i dla Twojej rodzinki kilka pomysłów na aktywności związane z Dniem Świętego Patryka.

Wszystkie PROSTE i niewymagające ogromu zachodu!

Przede wszystkim, zachęcam do poluzowania szelek i przebrania się na zielono! Ale wybiegam zanadto do przodu, wybaczcie 😅 Oto i one:

10 prostych pomysłów na Dzień św. Patryka:

Dla dzieci:

1) Przeczytaj im historię św. Patryka – i w razie czego, uzupełnij swoje braki wiedzy 😉

Tutaj znajdziesz wersję dla dorosłych (nie chodzi o zawartość, tylko o długość tekstu 😂), którą potem możesz opowiedzieć, a tutaj możesz skorzystać z gotowca. To dobry początek – wytłumacz im co to w ogóle był za gość.

2) Ubierz dziecko na zielono. Chyba nie muszę mówić, że Ty też mógłbyś/mogłabyś – korona Ci z głowy nie spadnie, trust me 😉, a będzie po prostu mega sympatycznie.

3) Wytnijcie girlandę z koniczynek z papieru. Tutaj masz wzór, wystarczy odrysować, wyciąć, przymocować na sznurku i powiesić w domu. Będzie prosta i wdzięczna dekoracja!

4) Obejrzyjcie razem „Sekret księgi z Kells” 😊. (Uwaga, dla dzieci w wieku 8+). Przygotujcie popcorn, przykryjcie się kocykiem i enjoy!

5) Upieczcie zielone ciasteczka! Mogą być w kształcie koniczyny lub podkowy (tutaj przykładowy przepis!), a jeśli nie macie barwnika lub odpowiednich foremek, to wiecie co… możecie robić z kruchego ciasta laski biskupie. To jak lepienie z plasteliny. Zero baking skills required 😉

Dla dorosłych:

1) Pomódl się do św.Patryka! Możesz własnymi słowami lub modlitwą zwaną pancerzem św. Patryka, którą znajdziesz tu (chociaż mam mieszane uczucia na widok słów „Wzywam dzisiaj te wszystkie cnoty (…) przeciw czarom kobiet, kowali i druidów” 😅). Św. Patryk jest patronem inżynierów, fryzjerów, kowali, górników, upadłych na duchu oraz dusz w czyśćcu cierpiących – możesz pomodlić się w ich intencji (np. w intencji swojej ulubionej fryzjerki/ulubionego fryzjera! Nie żartuję! Kto się za nich pomodli jak nie Ty! 🙌)

2) Włącz irlandzką muzykę. Ja niezmiennie będę polecać Celtic Woman – uwielbiam. Ale może bardziej podpasuje Ci U2 😉 Zobacz też playlisty z irlandzką muzyką na Spotify’u. Nie pożałujesz.

3) Obejrzyj irlandzki film. I mam tu na myśli zarówno produkcji irlandzkiej, osadzony w Irlandii albo o Irlandczykach. Może to czas na powtórkę „Brooklyn’u” lub „Once”? 😊

4) Poćwicz wymowę imion irlandzkich! Myślę, że Saoirse Ronan byłaby mega wdzięczna, gdybyś nie przekręcał(a) jej imienia. Na zachętę, obejrzyj ten filmik i jeszcze ten filmik.

5) A jeśli masz ochotę zaszaleć i trochę się poruszać, to w imieniu twórców zapraszam na lekcje stepowania. Ha! Odważysz się? 😉

Zacznij od prostych kroków, dodaj następne i wreszcie, ćwicz choreografię like a pro!

To co, za co Ty się zabierzesz? 😊 A może masz jakieś dodatkowe pomysły na świętowanie? Napisz koniecznie w komentarzu!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s